середа, 28 травня 2025 р.

Книга – велике диво, створене людиною

 


Книга – велика сила. Без книги немає знань, без знань немає майбутнього. Ми читаємо книжки - казки, веселі та сумні вірші, оповідання про сміливих людей, які боролись за щастя народу, про таємниці природи, про те, як живуть люди в далеких і близьких краях…

Напередодні Дня захисту дітей  на  літературне свято  «Книга – велике диво, створене людиною», завітали учні 2 – А класу Дубенського ліцею №1 разом з класоводом Світланою Максимюк та асистентом Ангеліною Марценюк. Під час заходу діти поринули  у світ створення книги, згадали прислів’я, приказки та загадки про книжку, приймали участь у казкових вікторинах, під час  яких розповідали про улюблені казки, ділилися своїми враженнями та знаннями. Переглянули презентацію та пісні про книгу і бібліотеку. Ознайомились з новинками дитячої літератури та мали можливість взяти їх додому.


 


Минуле з гірким присмаком

 

«Минуле з гірким присмаком» — таку назву має книжкова виставка у нашій бібліотеці, яка знайомить користувачів з політичними репресіями, з тими, хто загинув чи зазнав тортур і ув'язнення у таборах через політичні переконання, хто  не мав  можливості справедливого суду і був знищений радянською репресивною машиною.

Під час Великого терору утисків зазнали українські митці  — представники Розстріляного відродження.  Репресованих письменників, драматургів, художників розстріляли у 1937–1938 роках в урочищі Сандармох та в Биківнянському лісі під Києвом.

В Биківні поховали письменників Михайля Семенка й Майка Йогансена, поетесу Вероніку Черняхівську, художників Михайла Бойчука та Миколу Касперовича, академіків Федора Козубовського й Петра Супруненка, також репресували митрополита УАПЦ Василя Липківського.

В урочищі Сандармох поблизу міста Медвеж'єгорська в Карелії вбили таких митців, як Лесь Курбас, Микола Куліш, Марк Вороний, Микола Зеров, Валер'ян Підмогильний та інших.

Людська пам'ять не знає кордонів, тож  пам’ятаймо і  шануймо мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом.


Майбутнє України – щаслива родина

 


 Щорічно 15 травня всі країни світу відзначають Міжнародний день сім’ї.  Із покоління в покоління українцям передавалось шанобливе ставлення до родини. Від батька до сина, від бабусі до онучки завжди передавались духовні цінності. Найбільший затишок та щастя не в статках, а в тісному родинному колі, серед близьких людей, де кожен є частинкою великого роду зі своїми традиціями, звичаями, установками. Від матері до доньки передавались вишиті сорочки та рушники, а від батька до сина – земля та турбота про неї. Ці традиції зберігаються й  до сьогодні, і хоч зараз багато родин вимушено покинули свої домівки, чоловіки зі зброєю в руках стали на захист Батьківщини, віртуальний вогонь, що символізує дух оселі, кожен українець всіляко намагається підтримувати.

До Міжнародного дня сім’ї у Дубенській міській центральній публічній бібліотеці діє книжкова виставка літератури: «Майбутнє України – щаслива родина». Наші користувачі обов’язково знайдуть для себе книгу, яка допоможе вийти з різних складних життєвих ситуацій та відволіктися від негативних думок.

понеділок, 12 травня 2025 р.

Відкрий для себе Європу

 

9 травня Україна втретє разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього.

Сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у нашій боротьбі проти російської агресії, а членство України в ЄС вже нікому не здається фантастичним. Ми відчули справжню підтримку і  симпатію.

Сьогодні до нас завітали вихованці ЗДО№4 на пізнавальну годину  «Відкрий для себе Європу». Під час заходу діти дізнались про історію створення Європейського Союзу, символи  ЄС та подорожували онлайн країнами Європи. Переглянули відеоролики «Дітям про Євросоюз», «Цікаві факти про країни Європи». В бібліотеці діє книжкова виставка «Європейський вибір України».







Україна у Другій світовій війні

 

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності  з Європою про ту страшну трагедію в історії людства. Ми пам’ятаємо, що війна – це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих і скалічених тіл і душ.

Не так багато у світі є країн, на долю яких Друга світова війна вплинула так радикально, як на  долю України та українського народу. Війна пройшла через життя кожної української родини і є складовою історичної пам’яті нашого суспільства.

Виставка-хроніка «Україна у Другій світовій війні» присвячена тим, хто боровся за свободу та незалежність, хто  віддав своє життя за мир в Україні, Європі, світі, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи зник безвісти у вихорі війни.

Єдність, повага до минулого та відповідальність за майбутнє допомагають всім нам захищати та підтримувати  мир сьогодні.