понеділок, 24 березня 2025 р.

Мудрість казки чарівної

 

Казки – один із головних елементів культури будь-якого народу. Перші казки з’явилися ще у давні часи, коли люди почали розповідати різні історії про своє життя та навколишній світ. Саме вони і стали основою виникнення казок. Завдяки казці ми потрапляємо у чарівний світ фантазії, захоплюючих  пригод та зустрічей з улюбленими героями, які навчають мудрості, виховують у дітей кращі людські риси: добро, справедливість, відвагу та мужність.

Відомий вчений Альберт Ейнштейн казав: «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумнішими, то читайте їм ще більше казок».

На гостини до казки завітали вихованці старшої групи ЗДО№4 «Сонечко». Юні читайлики подорожували сторінками українських народних та сучасних казок, потрапили в гості до героїв казок, взяли участь у вікторинах на знання казок «Відгадай українську народну казку», «З якої я казки».

Для поціновувачів казок у бібліотеці діє тематична  книжкова  виставка «Казкова галявина». Запрошуємо до читання.





Книжковий дивосвіт Лесі Ворониної

 

21 березня святкує свій 70 річний ювілей популярна українська письменниця Леся Воронина. Назвали її батьки Лесею на честь великої письменниці Лесі Українки. Її дід Прохор Воронін був письменником, тато – художником-оформлювачем і реставратором, а мама – перекладачем художніх творів.

Леся рано навчилася читати, а згодом і сама почала вигадувати різні цікаві історії, адже росла досить кмітливою, веселою фантазеркою.

У юності захоплювалася східними двобоями та йогою.

Весела і товариська Леся була лідером серед однолітків. Однокласники дуже любили слухати її кумедні побрехеньки.

Працювала кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, навіть електромонтером на деревообробному комбінаті, а також екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово (етнографічний музей просто неба на південній околиці Києва) та на інших роботах.

Перші казки письменниця написала для сина Євгена, щоб якось втихомирювати досить рухливого і веселого хлопчика. З 1997 року працює коментатором у Національній радіокомпанії України. Автор і ведуча культурологічних програм «Українська культура сьогодні і завжди», «Мандрівець», «Відлуння тисячоліть». Основна тема передач — сучасний стан української мови та культури.

Леся Воронина написала багато захопливих цікавих книг для дітей. Читаючи її твори, ви поринете у надзвичайний світ пригод, побуваєте на пурпуровій планеті, помандруєте по багатьох країнах світу, здійсните багато подвигів з суперагентом 000 Грицем Мамаєм. Тож запрошуємо вас в бібліотеку ознайомитись з творчістю фантастичної письменниці, книги якої представлені на книжковій викладці літератури «Книжковий дивосвіт Лесі Ворониної».



Всесвітній день поезії

 


«Поезія – то розпач безнадії, то крик душі, що прагне високості»  – літературний калейдоскоп до Всесвітнього дня поезій пропонує наша бібліотека для ознайомлення усім поціновувачам поетичного слова.

Поезія – хвилювання душі, вона  плекає високі почуття, збагачує духовність,  допомагає берегти в людині людське, дає їй силу протистояти, опиратися злу та руйнуванню, стає прихистком зневіреним і надією тим, хто втратив.

У будь-яких життєвих ситуаціях саме поезія допомагає людині розкритися, передати свої почуття, не просто словами, а римами. Саме поезія якнайкраще розкриває красу мови, красу людського серця.

Тож запрошуємо перегорнути сторінки поетичних рядків та ще раз поринути у світ високої духовності.

Велика українка наодинці з епохою



19 березня святкує 95-річчя видатна українська поетеса, письменниця Ліна Костенко. Її творчість – це не просто поезія, а голос епохи, що надихає, пробуджує свідомість і формує національну ідентичність.

Її вважають однією з найповажніших українських митців, яку багато хто називає "совістю нації".

Вона одна з небагатьох культурних діячів України, яка відмовилась отримувати звання Герой України.

З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО" і передавала на фронт збірки своїх поезій.

Після широкомасштабного вторгнення РФ вона не припиняла писати - між обстрілами, під час ракетних атак. Відмовилася залишати рідний Київ і казала, що жодного разу навіть не ховалася в бомбосховище.

"Сирени вили, блискало на склі.

То що - тікати? Бігти в бомбосховище?

А не діждав би фюрер у кремлі!

Хай сам боїться - він уже вчорашній.

Посіють бомби - ненависть пожнуть".

Щиро вітаємо з днем народження! Дякуємо за силу слова, за боротьбу і за те, що продовжуєте надихати Україну.

 


понеділок, 10 березня 2025 р.

Єднаймо Україну Тарасовим словом

 


9 березня 2025 року виповнюється  211 років від дня народження Тараса Григоровича  Шевченка. Його творчість назавжди залишиться в серцях українського народу. Слова Кобзаря надихають нас на боротьбу за свободу та справедливість.

З нагоди відзначення річниці  українського письменника і художника Тараса  Шевченка у Дубенській міській центральній публічній бібліотеці відбулась літературно-музична композиція «Єднаймо Україну Тарасовим словом».

На захід завітали вихованці ЗДО№4 «Сонечко» та учні 1-А і 1-Б класів Дубенського ліцею №1 з класоводами Іриною Дмитренко та Оксаною Рудик. Присутніх ознайомили із життєвим та творчим шляхом видатного письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка та цікавими фактами про нього.

Під час заходу лунали вірші та пісні на слова  Т. Шевченка  у виконанні учасниць  Дубенського міського клубу Христини Касько, Домініки Коломієць, Римми Петрової, художній керівник Оксана Буханська.

Також в бібліотеці діє тематична книжкова виставка «Поет свободи, волі і добра».